PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY

Preventivní prohlídky u praktického lékaře se provádějí ve dvouletých intervalech (nejméně 23 měsíců od předchozí prohlídky). Prohlídky jsou důležité, i když právě nemáte žádné zdravotní obtíže.

CO ZAHRNUJE PREVENTIVNÍ PROHLÍDKA?

Při rozhovoru s Vámi lékař zjistí změny ve Vašem zdravotním stavu, ve zdravotním stavu Vaší rodiny, provede kontrolu všech Vámi užívaných léků.

Během prohlídky je provedena kontrola posledního očkování proti tetanu a v případě potřeby se domluvíme na jeho přeočkování.

Součástí prohlídky je kromě celkového vyšetření u všech pacientů i vyšetření moče.

V 18, 30, 40, 50 a 60 letech se provádí preventivní vyšetření krevních tuků a cholesterolu.

Ve 30 letech a dále od 40 let ve dvouletých intervalech se provádí vyšetření krevního cukru.

VYŠETŘENÍ OKULTNÍHO KRVÁCENÍ ZE STOLICE – FOB

– vyšetření hradí zdravotní pojišťovny ve  věku 50-54 let   každoročně, od 55 let ve dvouletých intervalech, pojišťovny 207 a 209 hradí vyšetření i mladším pojištěncům, cena pro samoplátce 100,-. Vyšetření pomáhá odhalit nepříjemná onemocnění trávícího traktu jako vředy, polypy nebo nádory jícnu, žakudku a střev, zkouška se provádí z jediného vzorku stolice,  před vyšetřením není nutná žádná dieta. Soupravu k samovyšetření obdržíte od sestry v ordinaci při preventivní prohlídce event. při osobním objednání a po provedení odběru stolice jej do 2 dnů přinesete do ordinace, kde bude do 5 minut vyhodnocen výsledek.